Rekonstrukce Rašínovy ulice

Příhlášení

Email: Heslo:

Jste zde poprvé? Zaregistrujte se ZDE. Zapomněli jste Vaše heslo?

 
Soubory závěrečné zprávy
Soubory se závěrečnou zprávou nebyly dosud do systému vloženy.

Komentáře
celkem
4

Dlouhodobě nedobrý stav (poškozený povrch vozovky, problémová dopravní situace v místě křížení s Husovou ulicí, problémy s dešťovou vodou apod.) v této frekventované ulici byl důvodem rozhodnutí města o provedení rekonstrukce. Město proto zadalo firmě OKPLANARCHITECTS zpracování urbanistické studie této lokality, která měla řešit zvýšení dopravní bezpečnosti, vyřešit parkování s ohledem na množství obchodů a provozoven, řešit problémy s odvodem dešťových vod a ochranou stávající zástavby v případě přívalových dešťů a přitom všem zajistit příjemné a bezpečné prostředí pro chodce a obyvatele přilehlých domů. Z výčtu požadavků je zřejmé, že žádné řešení nemůže stoprocentně splňovat všechny požadavky a jde o to najít vhodný kompromis. Po řadě konzultací máme „na stole“návrh, který by se mohl stát zadáním pro zpracování konečného projektu.

Navržené řešení vychází z těchto zásad:

Před zadáním projektu předkládáme návrh našim občanům, aby mohli vyjádřit svůj názor a svými připomínkami ovlivnit konečné řešení. Budeme rádi, když se k návrhu vyjádříte a odpovíme i na případné dotazy vznesené na portálu „Váš názor“.

Pro informaci ještě dodávám, že v letošním roce dojde v této ulici k celkové rekonstrukci vodovodu.

 Květoslav Namyslo


 Otevřeno ke komentování od
 28.08.2013 - 29.11.2013
 
Přílohy

Rašínova_urbanistická studie_Pzx.pdfUrbanistická studie
SITUACE-NAVRH.PDFSituační výkres 
Komentáře
veřejné: 1 | neveřejné: 3

Rašínova

Chápu, že v souvislosti s rozkopáním ulice kvůli rekonstrukci (kanalizace?) je tlak na úpravy povrchu. Jednoznačně lze souhlasit s plánem na zvýšení počtu parkovacích míst - ANO. Není jasné, proč má dojít k poměrně významnému dopravnímu omezení - zjednosměrnění části ulice. Ve zpávě autora návrhu (okplan) jsem se dočetl jen, že špatná dopravní situace. Existují k tomu podklady? Statistika nehodovosti, počet přestupků, které tam řešila policie ... či jiná data? Nemyslím, že zrovna tahle křižovatka potřebuje tak razantní zásah, navíc se lze důvodně obávat, že část dopravní zátěže se zneprůjezdněním Rašínovy přesune na Kamarytovu a už tak problematické křižovatky Kamarytovy s Nerudovou a Lužickou se jen zhorší. Děkuji předem za odpověď.

Vložil: František čech (registrován/a Humpolec  ) 2013-08-30 15:57:18