Potřebuje Nové Město na Moravě ještě kino?

Příhlášení

Email: Heslo:

Jste zde poprvé? Zaregistrujte se ZDE. Zapomněli jste Vaše heslo?

 
Soubory závěrečné zprávy
Soubory se závěrečnou zprávou nebyly dosud do systému vloženy.

Komentáře
celkem
3

 

Nové Město na Moravě vždy drželo krok s technickým pokrokem, hlavně pokud šlo o kinematografii: ve 30. letech zde dokonce fungovala kina tři! To je však dávná minulost a dnešní provoz kina je spíše nouzový.

Co se s kinem bude dít dál, zatím nikdo netuší a tak na těchto stránkách můžeme společně diskutovat, je-li novoměstské kino ještě udržitelné a potřebné, anebo jde spíše o přežitek.

Skupině lidí, pohybující se v novoměstské kulturní sféře, kino lhostejné není a tak sepsalo malou vizi, co by se z kina mohlo v budoucnu stát. Jak bude vypadat provoz kina v roce 2013 se můžete dočíst v článku z Novoměstska 1/2013. Neváhejte a diskutujte, i váš názor je krůček k nějakému rozhodnutí!


 Otevřeno ke komentování od
 23.12.2012 - 31.05.2013
 
Přílohy

Vize obnovy kinaSoučasná situace, vize, cíle, detaily 
Komentáře
veřejné: 3 | neveřejné: 0

NECHÁTE SE ŠIKANOVAT BIATLONEM?

Rád bych požádal všechny spoluobčany, aby se zde vyjádřili k tomu, ZDA SI SKUTEČNĚ PŘEJÍ BÝT ŠIKANOVÁNI BIATLONOVÝMI ZÁVODY. Celá ta nesmyslná kašparáda začala velmi rozsáhlou (a hlavně naprosto zbytečnou) devastací lesa na levé straně silnice směrem k hotelu Ski, který byl nejen vykácen (doslova stovky stromů, mnohdy i mladých!!!), ale i patřičně zhyzděn kovovými stožáry s umělým osvětlením, dřevěnými (!) hranoly zabetonovanými do země a mnoha dalšími nesmysly, přičemž byl celý terén ještě zplundrován buldozery, takže ve výsledku připomíná les pouze velmi vzdáleně. Navíc - byl vykácen další kus lesa pro parkoviště televizí, absurdně vyasfaltována louka a de facto zničeno požární jezírko, kde předtím žili zákonem chránění živočichové. Jakoby tyto škody nestačily samy o sobě, pak starosta a další jeho pohůnkové chystá na dobu závodů totální blokádu obyvatelstva, kterému je už nyní doporučováno po dobu závodů "raději nevycházet týden ven z domů a bytů" (citace žvástu jakési paní Svobodové, měl to být buď hodně trapný pokus o humor, anebo projev totální arogance), protože všude bude natolik plno cizích nájezdníků, že i denodenní běžné záležitosti jako nákup, návštěva úřadů, atp. se stane spíše bojem o vlastní život. Starosta se snaží naprosto trapnými hláškami "ostřelovači už tu jsou" mírnit spravedlivý hněv občanů N.Města, ale mne zajímá spíše něco jiného - SKUTEČNĚ JSOU OBČANÉ N.MĚSTA NAPROSTO LHOSTEJNÍ A TOHLE JIM NEVADÍ??? OPRAVDU JIM NEVADÍ SUMY PENĚZ VYHOZENÉ Z ROZPOČTU NM, KTERÉ BUDOU ZNEUŽITY NA TUTO ABSURDNÍ ŠAŠKÁRNU??? Občané NM, prosím, přesvědčete mne o tom, že se pletu, pokud se domnívám, že si necháte líbit úplně všechno a vyslovte zde svůj vlastní názor. Děkuji.

Vložil: Jarin Kořka (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2013-01-18 10:46:55

určitě ano

Plně souhlasím s prvním přidaným komentářem. Celá kauza bazén-hala je špatně pojata. Město mělo zadat otázku "Co chtějí občané ve svém městě?" všeobecně a teprve potom žádat o datace. Třeba by pak zastupitelé zjistili, že lidé chtějí zachovat kino, opravit chodníky, lepší prostory pro školní družinu, více pracovních příležitostí a tak podobně...

Vložil: Jana (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2013-01-15 13:42:00

Nechtěný bazén

Rád bych se ještě vyslovil k nesmyslné, zavádějící, manipulativní a přísně účelové "anketě" ohledně stavby bazénu či sportovní haly. Otázka totiž správně nezněla TO NEBO TO?, ale OPRAVDU SI TO MĚSTO MŮŽE DOVOLIT? Na "výběr" byly dvě varianty, ale kdoví proč CHYBĚLA ta třetí, nejpodstatnější, a to ANI JEDNA Z VARIANT NENÍ SPRÁVNÁ a protože město nemá ani na stavbu, natož na provoz, bylo by nejhospodárnější zavrhnout obě varianty a raději šetřit do budoucna, kdy bude spolehlivě díky rozvinutému kapitalistickému blahobytu ještě hůř. Doufám, že si naivní městští ovčané užili i láhve alkoholu, které jako farizejské držhubné použili pořadatelé "ankety" k zaslepení jejich rozumu, protože až nebude díky onomu bazénu v budoucnosti například na úklid a posyp chodníků v zimě, pak ať si jdou stěžovat na svou krátkozrakou hloupost přímo na lampárnu. Moc by mne zajímalo, kdo a proč tuto stavbu přímo procpal vzdor legitimnímu odporu všech moudrých lidí k realizaci a kolik komu uvízlo peněz za nehty, je to skandál!

Vložil: Jarin Kořka (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2012-12-27 11:12:31