Vadí Vám cyklisté na chodnících?

Příhlášení

Email: Heslo:

Jste zde poprvé? Zaregistrujte se ZDE. Zapomněli jste Vaše heslo?

 
Soubory závěrečné zprávy
Soubory se závěrečnou zprávou nebyly dosud do systému vloženy.

Komentáře
celkem
9
Ve městě přibývá cyklistů. Ti jezdí nejen po stezkách a po silnici. Především na ulicích Masarykova a Žďárská jezdí cyklisté i po chodnících. Jde o místa s největším městským provozem a silnice tu často není dostatečně široká. Vedle cyklistů však přibývá i stížností občanů na jejich jízdu po chodnících. Dle zákona o provozu na pozemních komunikacích je totiž jízda na kole po chodníku zakázána. Ptáme se Vás tedy, zda Vám vadí cyklisté na chodnících a zda jste pro úplný zákaz jízdy po chodnících?  
 
1. Cyklisté na chodnících mi za všech okolností vadí, jsem pro zákaz jízdy po chodnících. 
 
2. Cyklisté na chodnících mi nevadí, pokud kolo vedou vedle sebe.  
 
3. Cyklisté na chodnících mi nevadí v případech,  že vedou kolo nebo se jedná o rodiče s dětmi a jedou pomalou. 
 
4. Cyklisté na chodnících mi vadí, chápu však, že v některých místech je jízda po silnici nebezpečná.


 Otevřeno ke komentování od
 27.05.2013 - 31.08.2013
 
Přílohy

Žádné přílohy nebyly vloženy 
Komentáře
veřejné: 9 | neveřejné: 0

v lese je to horší

mě až zas tak moc na silnicích nevadí, pokud tedy dodržují pravidla SP. Vadí mi však cyklisté na lesních cestách, kde se chovají velmi neomaleně

Vložil: Roman Novoměšťák (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2013-08-30 08:56:38

Ti slušní mi nevadí

Věřím, že hlavním cílem této ankety je decentně upozornit bezohledné cyklisty, že dosavadní benevolence končí. A to bez ohledu na to, jestli jsou otázky formulovány správně. Cyklisté na chodníky nepatří, ale osobně jsem připravená je tam tolerovat, pokud budou kolem chodců jezdit velmi ohleduplně. Ano, cyklisté se nám zde v NM na chodnících docela rozmohli. Zatím se to zřejmě obešlo bez pokut. Myslím, že anketa by mohla zapůsobit tak, že se situace vyřeší po dobrém a že se bez pokut obejdeme i nadále. Zjednodušeně řečeno – je mi úplně jedno, kolik procent odpovědí jednotlivé otázky získají. Ale na chodníku se chci třeba i nečekaně zastavit nebo ukročit do strany a opravdu nejsem zvědavá na to, aby mě v tu chvíli zezadu rychle míjel cyklista.

Vložil: Eva Jašková (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2013-06-07 13:35:01

A co na to podnikatelé ?

P.S. A ještě něco, pane starosto - proč se nepochlubíte tím, jak vřele vás "pochválili" podnikatelé z Nového Města za organizaci dopravy na Vratislavově náměstí, a to po dobu konání reklamních dostihů na kolech a lyžích u hotelu Ski? VYZÝVÁM VŠECHNY PODNIKATELE, kterých se to týká, aby zde veřejně přednesli svůj názor, aby se s ním seznámil nejen pan starosta, ale i ostatní obyvatelé Nového Města? Když už se organizátoři zmíněných reklamních dostihů neustále ohánějí plamennými slovy o tom, jak prospívají svými SOUKROMÝMI aktivitami podnikatelům N.Města, tak ať všichni vědí, jaká je skutečnost !

Vložil: Jarin Kořka (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2013-06-03 14:38:31

Dosti bylo dostihů!

Pane starosto, rád bych Vás také pozdravil, ale zatím jste mi k tomu nedal svou činností ve funkci starosty rozumný důvod - to, co jste zatím dokázal, je udělat z areálu hotelu Ski pračku špinavých peněz jakýchsi záhadných firem z Brna a ze zahraničí, což má pro obyvatele Nového Města ten "přínos", který jsem popsal v minulém příspěvku, tzn. zdevastované životní prostředí, hluk aut, helikoptér a odliv turistů toužících po relaxaci v klidné, člověkem neponičené přírodě. Zamyslel jste se také někdy nad tím, že ne každý touží po Novém Městě plném pohyblivých reklamních poutačů (rozuměj "závodníků)" a na ně freneticky hýkajících ožralých turistů?

Vložil: Jarin Kořka (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2013-06-03 12:51:30

možnost

je fakt, že v odpovědích chybí možnost "nevadí", což anketu znehodnocuje. Jinak samozřejmě zdravím pana Kořku, už jsem měl strach, že se neozve...

Vložil: Michal Šmarda (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2013-06-02 13:57:57

Anketa: Vadí Vám cyklisté na chodnících?

Úvodem jen stručně k zadaným otázkám: 1. Jedná se o lidi, kteří sami nejezdí na kole, ze zdravotních důvodů nemohou jezdit na kole nebo mají negativní zážitek ze střetu s cyklistou na chodníku 2. Lidé, kteří vedou kolo po chodníku, nejsou cyklisti. Mají kolo proto, že tak „unesou“ větší nákup. Cyklistů s defektem kola je na chodníku minimum. 3. Děti na kole v doprovodu rodičů (s kolem či bez) na frekventovaném chodníku ohrožují především samy sebe. 4. Lidé, kteří používají kolo jako dopravní prostředek ve městě, se pohybují jak po silnici, tak i po chodníku (často i po přechodu pro chodce). Samozřejmě na vlastní nebezpečí, protože zákon to nedovoluje. Proč tedy tato anketa, když zákon o provozu na pozemních komunikacích je jednoznačný. Otázka by měla být jiná: Vadí Vám cyklisté, kteří se pohybují po pozemních komunikacích regionu Novoměstsko mimo Vysočina arénu? A odpověď je také jednoznačná: Nevadí, protože chybí cyklostezky nebo žlutě vyznačené koridory na silnicích nejen na ulicích Masarykova a Žďárská. A cyklistů bude stále přibývat. Nejen v době konání sportovních akcí, světových pohárů či dokonce plánovaného mistrovství světa. Novoměšťáci, kterým „vadí“ cyklisti na chodníku, si budou muset zvykat. A ten úředník, který tuto anketu vymyslel a podporuje ji, nechť se jede podívat tam, kde městem jezdí téměř víc cyklistů než automobilů.

Vložil: Ivan Hlaváček (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2013-06-02 10:21:49

Anketa na téma cyklisté není objektivní

Kromě toho, že v popisu naprosto chybí možnost, že cyklisté na chodnících mi nevadí za žádných okolností, případně, že mi nevadí, pokud se chovají spořádaně a neohrožují, není zde ani přesné znění zákona, který jízdu po chodnících zakazuje.

Vložil: M.Body (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2013-06-02 09:27:45

chodník není silnice

Pokud je chodník určen výhradně pro chodce, tak na něm nemá žádný cyklista co dělat.Hovoří tak i vyhláška.Jiná věc by byla kdyby byl chodník rozdělen na dvě zóny, jedna pro pěší a druhá pro cyklisty.V našem městě by to bylo určité řešení pouze tam, kde jsou chodníky dostatečně široké.Další věc je to, že když mě na chodníku bude míjet cyklista senior, který má strach jet po silnici tak to nějak skousnu.Ale když mě skoro porazí nějaký náctiletý a ještě je na mě sprostý, když ho upozorním na to, že má na ježdění silnici, tak to mi vadí.Myslím si,že by toto stálo za zvážení a tam kde to jde tak chodníky nalajnovat a tím předejít k případným problémům.

Vložil: Miloš Němec (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2013-05-27 11:35:54

"VIVAT" STAROSTA !!!

Chci touto cestou "poděkovat" panu starostovi, nejdříve za biatlonové a poté pak i cyklistické závody v areálu hotelu Ski u Nového Města, a to ZEJMÉNA V NEDĚLI. Neustálý hluk aut a ožralých turistů, zalekajících a troubících na cokoliv, hluk vytrvale kroužící helikoptéry nad celým Novým Městem, tisíce aut, kvůli kterým ani téměř není možné přejít ulici, devastace a znečišťování lesa Ochoza tisícovkami turistů, před jejichž řevem utekla z lesa pravděpodobně téměř všechna zvířata i domorodci, atp.,atp. DĚKUJI, PANE STAROSTO, OPRAVDU DĚKUJI. Přesně takhle si představuji jediný den odpočinku po náročném pracovním týdnu.

Vložil: Jarin Kořka (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2013-05-27 10:29:34