Zavedení městské hromadné dopravy

Příhlášení

Email: Heslo:

Jste zde poprvé? Zaregistrujte se ZDE. Zapomněli jste Vaše heslo?

 
Soubory závěrečné zprávy
Soubory se závěrečnou zprávou nebyly dosud do systému vloženy.

Komentáře
celkem
8
V našem městě dlouhou dobu chyběla městská hromadná doprava. To se změní od nového roku, kdy u nás poprvé v historii vyjedou městské autobusy. Sloužit by měly všem občanům, především pak maminkám s malými dětmi a seniorům. První rok provozu bude testovací. Lidé budou moci provoz připomínkovat. 
 
Vítáte zavedení městské hromadné dopravy v Novém Městě?
1. Ano, vítám a budu ji využívat.
2. Ne, zavedení MHD mi přijde zbytečné.
3. Prozatím nevím. Uvidí se až podle provozu.
 
Podrobné informace k projektu městské autobusové dopravy naleznete na webových stránkách mad.nmnm.cz


 Otevřeno ke komentování od
 27.12.2013 - 15.12.2014
 
Přílohy

Žádné přílohy nebyly vloženy 
Komentáře
veřejné: 7 | neveřejné: 1

MAD na Betlémě

Musím zcela souhlasit s komentářem pana Dvořáka, nepatřím sice mezi starší obyvatele Betléma, ale potýkat se každodenně s kočárkem na ulici Podlouckého je docela dobrý výkon a rozmístění autobusových zastávek to absolutně neulehčuje. Proto jsem naši autobusovou dopravu nevyužila ještě ani jednou. Když už tuto vymoženost v našem městě máme, zastávky na Betlémě by mely být samozřejmostí. Takto je naše čtvrť od MAD naprosto odříznuta a pokud už dojdete na zastávku u nemocnice pěšky, pak už si můžete dojít pěšky kamkoliv.

Vložil: Romana Dvořáková (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-10-30 12:42:35

MAD

MAD jezdí už půl roku, zatím se pouze 2x změnil jízdní řád. Ale zásadní změna trasy dosud nenastala, na co se čeká? MAD by měla jezdit pro občany do blízkosti jejich obydlí. Zeptám se, kdy pojede MAD na Betlém? Zde je nutno udělat obousměrnou zastávku u Jednoty, dále na Německého ulici u "Machů" za křižovatkou, další poblíž křižovatky u plynárny, a třetí za nahoře za křižovatkou ulic Německého a Blažíčkova. Šířka chodníků pro vybudování zastávky vyhovuje. V této lokalitě bydlí dost starších lidí, kteří by uvítali možnost zajet si do města nakoupit. Dosavadní zastávky jsou pro občana Betléma nepoužitelné.

Vložil: Zdeněk Dvořák (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-06-30 15:29:03

Ještě méně pohybu

V době, kdy se populace hýbe stále méně, hlavně děti, je zavedení hromadné městské dopravy naprosto šílená akce.

Vložil: Lenka Kamenická (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-02-27 12:44:04

Taková naše "novoměstská" open card

Když byla kdysi anketa, jestli městskou dopravu ano nebo ne, byl jsem pro a jsem nadále pro. Také jsem napsal názor, že by bylo dobrá, aby se lidé z okrajů nmnm dostali např. do nemocnice. Netušil jsem, že to vedení města vezme až tak doslova. Takže vážení: do té nemocnice se už opavdu dostanete, ale zpátky... To už asi nikdo nechtěl. Z Maršovic, z kopce autobus jede, ale do kopce? To jen s přestávkou na terminálu. Aspoň si každý může ten náš dosyta prohlédnout, času na to bude mít při čekání dost. Prosím o zamyšlení, co s tím, třeba by mohl jet autobus okruh 2x a pak si udělat přestávku. Dále se podivuje nad projektem novoměstské karty. Jak jsem starej, tak jsem... Co jinak na to říct. Reklama a propagace karty byla pěkná, sliby zajímavé, ale tím to také vážení a milí skončilo. Pravda je, že jako nástroj na vymáhání poplatku za odpady se osvědčila. Nechal jsem pobláznit reklamou a dětem jsem tu zázračnou kartu pořídil. No ty slevy, no neberte to, když je to skoro zadarmo. Když jsem ale chtěl ty slíbené slevy uplatnit,se zlou jsem se potázal. Ano ZUŠ zareagovala a školné je nižší. Ale jinak ty ceny obědů, družiny, sportovoních kroužků apod. snad někdy od nového škol. roku. Voliči počkej, my jsme se spletli, ty počítače nám nikdo nepřeinstaloval... Tak se ptám, co s tím budete dělat pane starosto: prosím postarejte se, aby se ty veřejné sliby v inzerátech na zázračné služby a slevy staly skutečností!

Vložil: Petr Smolík (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-02-20 19:02:04

Zastavte to silenstvi

Zavedeni MAD jsem povazoval za dobry krok. Nicmene po temer dvou mesicich asi nastal cas toto zastavit. Autobusy jedou zpravidla prazdne, nekdy s jednim ci dvema lidmi. Jsou to vyhozene penize, nase penize...

Vložil: Jan Havlík (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-02-20 08:08:24

Pochvala

Nakonec i já musím uznat, že zavedení dopravy ve městě, které se rozrůstá a konečně je trochu progresivním, je dobrá věc. K výbavě ambiciozního města patří i dopravní obslužnost po něm vlastním. Věřím, že s drobnými úpravami si mad najde více zákazníků. Pokud mohu mít nějakou připomínku, tak mě jako návštěvníku jediného sportovního "centra", ve firmě Sporten, v celém městě, což je samo o sobě dost zarážející, chybí nějaký spoj na Pohledec(Sporten). Další co mi trochu vadí, že například ze zastávky na Masarykové dojedu jen na terminál. Nebylo by lepší například jednu linku poslat protisměrem? Další věc, která mi přijde zvláštní, proč autobus nezajíždí směrem na Petrovice, když jsou tam soustředěny fabriky. Alespoň by tam mohl jezdit autobus třeba podle směn? Nevím, ale myslím, že by měla doprava plnit i účel dopravy do práce. Ale to musí argumentovat jiní. Nad čím by se mohlo vedení zamyslet je taky větší meziměstské spojové vytížení toho moderního terminálu. Není nějaká možnost, aby některé důležité trasy vedly na tento terminál? Od slova dopravní terminál bych čekal, že z něj někam dojedu. To že dojedu do ZR je sice super, ale na to stačí obyčejná cedule u kraje silnice. Chtělo by to myslet dál, než jen k hranicím bývalého okresního města, jako středobodu světa. Ve Městě jsou ty velké a významné akce, tak by nebylo od věci ten dopravní středobod udělat z dopravního terminálu. Co se týká vlaku, chápu, že historie se nedá měnit. Co kvituji s povděkem, že máme konečně vedení města, co pochopilo, že pokud se nebude ve městě rozšiřovat nabídka služeb, tak kapitál, který dovezou návštěvníci velkých světových akcí, uteče městu do okolí. Jsem rád, že máme radnici, která se nebojí postavit na vlastní nohy a nebere ohled na svoji ufňukanou konkurenci. Ano narážím např. na žďárské radní, kteří brečí jak želvy, že v tom zlém novém městě staví něco, co jim oni milostivě neschválili. Někdy se mi zdá, že pan Brychta a kol. si nevšimli, že už nemáme socialismus, ani okresy a rádoby okresní města. :D Jen tak dál! NMNM je značka budoucnosti!

Vložil: Josef Jinek (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-01-26 21:31:50

Komentář #1

Dobrý den, zavedení MAD v našem městě rozhodně vítám. Zmaten jsem však malým počtem lidí, kteří tento způsob dopravy využívají. Vždy, když vidím nějaký autobus projíždět(nebo přijíždět k zastávce) sedí v něm maximálně jeden člověk. Je pravda, že tento komentář píši něco přes týden po zavedení MAD, takže si uvědomuji, že se ještě nevryla občanům do hlavy. Nicméně rozhodně jsem rád za typy autobusů. Autobusy jsou pohodlné, nedrncají a dokonce i relativně tiché. Zvolení značky SOR je důkazem, že naše město podporuje český průmysl. Velmi to oceňuji. Co bych jim však vytkl je barva((ne)polepení). Autobusy jsou zatím pouze propůjčené, ale doufám, že až se MAD osvědčí a jeden nebo dva autobusy se koupí, budou polepeny(městským logem, atd. jako "novoměstský vlak"), nebo bude alespoň změněna barva. Zajímalo by mě, proč nemůže MAD(z důvodu vyšších zisků) zajíždět i do městských částí (Slavkovice, ...). Myslím, že by byla rozhodně více využívána. Následující poznámka je trošku mimo téma, ale chtěl bych se zeptat, zda by se v budoucnu nedala zavést, na autobusové nádraží(nyní přejmenované na centrum), elektronická tabule. Mnohokrát jsem se nemohl zorientovat kdy a z jakého nástupiště daný autobus odjíždí(myšleno i pro meziměstské spoje). V nově zavedeném autobuse jsem viděl, nevím jak to správně pojmenovat, odcvakávač na jízdenky(podobně jako u autobusů např. v Praze). Znamená to, že má MAD v Novém Městě na Moravě v plánu využívat tento systém jízdenek? Děkuji za případnou odpověď.

Vložil: Rorejs (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-01-16 19:22:31