Olympijské centrum v Nové Městě. Ano či ne?

Příhlášení

Email: Heslo:

Jste zde poprvé? Zaregistrujte se ZDE. Zapomněli jste Vaše heslo?

 
Soubory závěrečné zprávy
Soubory se závěrečnou zprávou nebyly dosud do systému vloženy.

Komentáře
celkem
13

V Novém Městě by mělo vzniknout centrum olympijské přípravy. Vyrůstat by tu měly naděje lyžování, biatlonu, cyklistiky, případně i rychlobruslení. Souhlasíte s jeho zřízením v našem městě?

Hlasujte na webových stránkách http://noviny.nmnm.cz/, z jedné IP adresy můžete hlasovat jen jednou. Někde se vám proto mohlo stát, že na počítači už někdo hlasoval a váš hlas už nebylo možné zadat do systému. Nabízíme vám proto i možnost osobního, papírového hlasování v městské knihovně. Diskutovat o tomto tématu můžete i na www.vas-nazor.cz. O výsledcích hlasování budeme informovat v jednom z příštích vydání zpravodaje Novoměstsko.


 Otevřeno ke komentování od
 28.04.2014 - 31.05.2014
 
Přílohy

Žádné přílohy nebyly vloženy 
Komentáře
veřejné: 12 | neveřejné: 1

Pane Rorejsi,

zvysit turisticky ruch mela Zlata lyze, biatlon, zavody za nase na kolech a jaksi nikde turisty nevidno... Mate jine podklady?

Vložil: Jan Havlík (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-05-19 21:48:41

Pane

Rorejsi, byl jsem tam v nedeli...

Vložil: Jan Havlík (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-05-19 21:44:55

odpověď

Vážený pane Havlíku a samozřejmě i vážení ostatní diskutující, ano souhlasím, že peníze neprší z nebe, proti tomu se nedá ani nic namítnout. Já mám také hluboko do kapsy, ale do hrobu si ty peníze stejně nevezmu. No a na to co jste napsal můžu říct, opět jen, že souhlasím, že už bazén měl stát před dvaceti lety. Nemůžu však souhlasit s tím, že když se konečně v Novém Městě něco má něco změnit, tak se tomu máme zase zuby nehty bránit. Zapadákov z našeho města tvoří již mnoho let, proto máme třeba tak užásné vlakové spojení nebo nemáme ten bazén. Nemusíte mi na to nic odpovídat, Váš názor jsem zcela jasně pochopil a respektuji ho. Zkuste prosím respektovat ten můj, děkuji. Dále pak mi kladete na srdce abych někoho přesvědčoval o správnosti městských autobusů. Nejsem politik, abych přesvědčoval, jsem občan a pouze kvituji kladně, že se město zajímá o dopravní obsluhu svých občanů, a ne jen jich, po našem městě. Autobusy jezdí málo lidí a Vy si přejete, aby jimi jezdilo více lidí, tak zkuste jít příkladem a taky, třeba místo autem jet tím autobusem. Třeba lidé uvidí, že ta divná věc nekouše a začne jich jezdit více. Je to jen návrh, nic osobního v tom nehledejte. A koneckonců, když bude po Novém Městě jezdit méně automobilů a budeme více využívat MHD, tak jistě budeme i více šetřit naši zeleň. To je přece dobré, že ano. Neboť pořád dokola se tu zmiňují témata ničení zeleně v Novém Městě. Toť vše, co jsem chtěl poznamenat a více se k tomuto téma už nehodlám vyjadřovat. Proto je zbytečné mě jakkoliv dále pošťuchovat, nabádat nebo snad urážet. Doufám, že jsem se Vás, ani nikoho z dalších přispivatelů nijak nedotkl, to jsem v úmyslu opravdu neměl. Děkuji za podmětnou diskuzi a přeji hezký den.

Vložil: Josef Jinek (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-05-14 22:00:31

Ano, ale bez rychlobruslařské haly!

S výstavbou Olympijského centra v podstatě souhlasím, ale s čím zásadně nesouhlasím, je to, aby jeho součástí byla i rychlobruslařská hala. Její výstavbu bych považoval za největší plýtvání penězi, jaké si lze vůbec představit. Vím, že v posledních letech se o tomto sportu v médiích hodně mluví a veřejnost ho vnímá vcelku pozitivně, protože pro Českou republiku zajišťuje medaile ze světových akcí. Je třeba si však uvědomit, že za vším stojí pouze jedna osoba, Martina Sáblíková. Díky svému obrovskému talentu a píli se dostala tam, kde dnes je, i když v mizivé konkurenci ženského rychlobruslení. Žádná další Martina Sáblíková tady ale nebude, a ta současná už mimochodem také dlouho ne. V Česku působí desítky sportovních odvětví, které mají mnohonásobně víc členů a vychovávají mnohonásobně víc dětí, než české rychlobruslení, které u nás nemá žádnou tradici a ani když vybudujeme dvacet hal, tak se lidi nepohrnou rychlobruslit. Myslím si tedy, že by to stejně dopadlo tak, že tady bude rychlobruslařská hala bez rychlobruslařů, která bude polykat desítky milionů korun ročně, které by jinak mohly téct právě do těch ostatních sportů, které jsou stejně, a nebo ještě více podfinancované, než rychlobruslení, ale které zde mají na rozdíl od rychlobruslení nějakou tradici a členskou základnu. Když už se bavíme o olympijském centru právě v Novém Městě, které je tradiční baštou lyžování a v posledních letech třeba cyklistiky a dalších sportů, nebylo by lepší se spíše více soustředit na tyto sporty, postavit kvalitní lyžařský tunel se střelnicí a další potřebná sportoviště, v případě výstavby určitě hojně využívaná nejenom jednotlivci, ale i širokou veřejností? Proto by se měli všichni zamyslet, jak veřejnost, tak i ti kteří mají ve výstavbě centra nějaké slovo a než se zbrkle pustíme do stavby této černé díry na peníze, tak všechno důkladně analyzovat a doufejme, že zdravý rozum zvítězí.

Vložil: Matěj Kamenický (anonymní Nové Město na Moravě  ) 2014-05-14 13:07:43

NESOUHLASÍM

Nesouhlasím s výstavbou olympijského centra v NM. Při úpravách v NM, jeho okolí a výstavbě tracků pro kola se neustále kácí velký počet stromů a ničí se okolí NM. Kdy pan starosta vyhlásí veřejné sázení stromů, kterého by se mohli účastnit i občané? Kdy a jak radnice obnoví tu škodu, kterou kácení vzrostlých stromů způsobuje? Je načase začít chránit tu krásu, ve které žijeme, místo jejího neustálého betonování a jejího pohřbívání?

Vložil: Jana Moravcová (anonymní Nové Město na Moravě  ) 2014-05-10 18:57:59

Pravé poledne

Pane Havlíku, jestli nebude problém v tom, že jste tam byl v pravé poledne. A jestli jste tam byl v pracovní dny tak je naopak opravdu velmi pěkné číslo 80 slovy osmdesát lidí.

Vložil: Rorejs (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-05-09 17:54:56

Jeste mi to neda

a musim se vyjadrit dale k panu Jinkovi, pokud jde o bazen a sportovni centra. Bazen melo smysl stavet pred dvaceti lety, kdy tu nikde siroko daleko nic takoveho nebylo.Nedavno jsem byl v prave poledne ve vodnim raji v jihlave. Bylo tam 80 lidi.. slovy osmdesat!!!. Vemte si spadovou oblast tohoto mesta, vemte si pocet jeho obyvatel. Kolik myslite, ze jich ve stejnou dobu bude v novomesteskem bazenu... Kdo bude platit ztraty, kdo dluhy!! Bazen je nesmyslny ekonomicky projekt. Kdyby mesto dalo kazdemu obcanu ctyrikrat za rok volnou vstupenku do zdarskeho bazenu a zaplatilo taxika, tak to deset let muze delat z astejne penize. Pane jinku, penjize nepadaj z nebes... Ty nekdo vydelava a soucasne pocinani radnice s nimi povazuji mozna za trestni oznameni. Sportovnik centra? K cemu? Co to mestu da? Kolik penez mestu daly tyto aktivity? Nic, jen braly... A hrajem si dal na svetovost a skladame se Bauerum a Sablikovym na spodary!! At si na ne vydelaj a prijedou se ukazat tem, kdo jsou ochotni zapolatit vstupne, ktere jejich exhibice uhradi, ale at proboha nikdo nechce, aby to platil obcan...

Vložil: Jan Havlík (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-05-06 09:29:00

Pane Jinku

nemel bych nic proti MHD, ale proboha at s ni nekdo jezdi!!!! Vzdyt ten autobus je vecne prazdny... A to z mych dani proste platit nebudu !!! Presvecte ty, o kterych mluvite, at temi autobusy jezdi. Zatim na to kaslou a to uz paty mesic. Tak k cemu to? K nicemu, Vyhozene penize

Vložil: Jan Havlík (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-05-05 21:41:17

Ano.

Co si budeme nalhávat, Nové Město nemá kdejak mnoho památek, přírodních zajímavostí, (to už i Žďár je pro turistu mnohdy zajímavější jen kvůli Zelené hoře)... Nicméně olympijské centrum by to ale mohlo změnit - přineslo by to určitě vyšší turistický ruch a jméno městu alespoň v České republice. Tak uvidíme, jak to dopadne :-)

Vložil: Rorejs (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-05-04 16:37:28

Souhlasím

Z prvu bych rád navázal na moje předřečníky, kdy souhlasím s názorem, že bychom měli razit cestu výsadby nových stromů za ty pokácené. Už však nemůžu souhlasit s druhým příspěvkem, kde se projevuje zpátečnický pohled typického občana NMnM, a to "jen proboha nic nedělejte! Všechno je špatně a všichni všechno dělají špatně!" Zavedení MAD kritizují lidé, kteří jsou zdraví, nic je nebolí, jezdí svým osobním vozem a ničí nám tak krásné město výfukovými plyny a rozšiřující se asfaltovanou plochou pro jejich plechové miláčky a hlavně MAD nikdy nejeli! Takovým upřímě přeji, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli pohyb po městě, když máte třeba jen dočasný handicap(zlomeninu) a nemáte auto. Chci vás vidět, jak se o berlách belháte přes město! Prostě mi přijde, že udělalo v NMnM něco nového, tak lidé kolem toho s nedůvěrou chodí, jak laboratorní myši kolem sýru. Neví co si o tom myslet, tak to uráží a kritizují. Zkuste nastoupit a jet. Třeba zjistíte, že to ani nekouše ani vás to nezabije, ale naopak to bude docela výhodné a příjemné. Další co mě vytáčí do vyšín je kritika bazénu. Copak novoměšťákům není slibovaný už 60 let? A když konečně se najde radnice, která začne něco dělat, tak se začnou ozývat spící novoměšťáci, kteří by nejradši uvrhli město do temného středověku. Novoměšťáci, stydím se za Vás! Jste jen banda kverulantů a stěžovatelů! Já přeju Novému Městu, aby takových rýpalů, co sežraly moudrost světa, bylo co nejméně a konečně se z něj stalo město, o kterém se začne mluvit. Pokud nutně potřebujete žít v zapadlém městečku, zkuste to jinde. Město by konečně mělo vystoupit ze stínu okolí a jednou z cest je i podpořit vznik nových sportovních center. Moc bych si přál, aby novoměšťáci viděli dál než za branku svého plotu a zkusili myslet i na budoucnost.

Vložil: Josef Jinek (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-05-04 16:25:25

Olympijské centrum=DEVASTACE

Naprosto nesouhlasím s NEUSTÁLOU devastací životního prostředí v okolí NM, které s sebou přináší rozšiřování sportovních možností v NM. Je jisté, že v NM má sport dlouholetou tradici a spousta občanů jistě ráda sportuje v pěkném okolí našeho města. Rád bych ovšem připomněl, že s jednostraným rozšiřováním sportovních aktivit MIZÍ krásné prostředí NM, dochází k devastaci a kácení vzrostlých stromů a lesů. Pokud si toto prostředí občané nechají zničit, nezbyde v NM již nic, na co bychom mohli být pyšní a našim dětem zanecháme vykácené a vybetonované plochy a parkoviště. V NM a jeho okolí se velmi kácí, lesy mizí, ale nikde nevidím, že by se tyto stromy nějak nahrazovaly. Radnice neiniciovala jedinou akci na výsadbu stromů, třeba i s podporou občanů. Nemyslím tím výsadbu 5 maličkých stromečeků v centru města (aby bylo vidět, že se sází), ale výsadbu sto, dvě stě stromů, aby radnice nahradila to, co nechává kácet. Bohužel to vypadá tak, že hlas peněz směruje kroky radnice, nikoliv hlas občanů a hlas zdravého životního prostředí.

Vložil: Petr Malý (anonymní Nové Město na Moravě  ) 2014-05-04 15:52:55

Nesouhlas!!!

Vrcholový sport by nemel být podporován z veřejných zdrojů. Jde o byznys, jako každý jiný. Toto město není dojná kráva. Desítky milionů sežrala zlatá lyže, další biatlon, teď i horská kola. To nestačí? Ať si ti sportovci najdou penníze jinde a ať si ti, co na to chtěj koukat zaplatí adekvátní vstupné. A politici by si měli honit ega na něčem jiném. Třeba že se nebudou plácat po rameni s kdejakým ochlastou. Jinak samozřejmě zrušit další nenažrané tlamy, jako je MAD a bazén a akutalně kino v KD

Vložil: Jan Havlík (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2014-04-30 13:01:19