Zimní údržba - solení

Příhlášení

Email: Heslo:

Jste zde poprvé? Zaregistrujte se ZDE. Zapomněli jste Vaše heslo?

 
Soubory závěrečné zprávy
Soubory se závěrečnou zprávou nebyly dosud do systému vloženy.

Komentáře
celkem
6

Novoměstská radnice se rozhodla vyzkoušet, zda by v našem městě fungovalo při zimní údržbě komunikací tzv. solení, tedy používání solného roztoku. Po celou letošní zimu byly proto některé hlavní tahy městem takto po dohodě se správou silnic udržovány. Mezi novoměstskými občany je téma zimní údržby poměrně vášnivě diskutováno a každé řešení má své hlasité zastánce i odpůrce. Co si o tom myslíte vy?

 
1. Solení mi nevadí. Ty části ulic, které byly takto udržovány, byly mnohem lépe průjezdné. Zmizel z nich také ošklivý štěrk. Jsem pro, aby se solení dále rozšířilo.
 
2. V určité míře jsem pro. Solil bych, ale nadále jen hlavní tahy a dál bych solení nerozšiřoval. V užších ulicích by s tím byly problémy.
 
3. Jsem proti solení. Vzniká jen břečka a sůl ničí nejen povrch silnice, ale i okolní zeleň. Navíc ničí lidem i boty.


 Otevřeno ke komentování od
 28.03.2012 - 31.05.2012
 
Přílohy

Žádné přílohy nebyly vloženy 
Komentáře
veřejné: 3 | neveřejné: 3

Sůl do města ne

Solení silnic považuji pro Nové Město na Moravě za špatné: - Sůl ničí vozovku, auta, boty, naše zdraví i krajinu. Pokropení sněhu solným roztokem je asi v danou chvíli levnější, než klasické odstranění sněhu a posyp. Myslím však, že zde je nutno sčítat náklady za delší čas. Město se přece bude udržovat a opravovat i po dalších volbách. - Jarní vyčištění ulic od posypu zvládají Technické Služby v posledních letech velmi dobře. To krátké přechodové období za pěkné zimní město určitě stojí. - V okolí Brna solení možná stačí ale v podmínkách Nového Města ne. V zimě slyším od svých kolegů, kteří přijíždějí ze Žďáru, že to tady máme krásně uklizeno, zatímco oni se doma brodí slanou břečkou. - A nakonec málo důležitý argument, ale přece - pro "mediální obraz" Nového Města je lepší, když na dotaz "Je u vás sníh?" odpovíte "Ano, sníh začíná v Novém Městě" než když musíte říct "Sníh začíná v Maršovicích".

Vložil: Jaromír Houdek (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2012-04-05 07:35:44

Prosím nesolte!

Jsem Žďárák, do Nového Města jezdím denně do zaměstnání. Dával jsem vás – Novoměšťáky ve Žďáře jako dobrý příklad toho, že se solit nemusí. A teď tohle. Podle mě je solení úplně zbytečné. Solením se ničí komunikace, technická zařízení kolem nich, majetky občanů, vozidla, která se po komunikacích pohybují, ničí se obuv chodců jejich zdraví a v důsledku solení usychají stromy kolem takto ošetřovaných komunikací. Ničí se životní prostředí a ze všech stran vám to tahá peníze z kapes. Co se ušetří na údržbě v zimě, to se několikrát vyplatí na jaře za opravy. Jestliže jste si to chtěli jenom vyzkoušet, letošní rok na to nebyl s netypickou zimou vhodný. Když chcete zkusit jaké to je – brodit se po kotníky v rozsolené břečce – přijeďte se podívat do Žďáru. Nemusíte si ničit své Město a přijde vás to levněji. Stačí se projít Nádražní ulicí k náměstí. Argument o tom, že ulice budou na jaře po rozpuštění sněhu čistější, také neobstojí. Ošetřování chemikáliemi totiž v mnoha meteorologických situacích je úplně neúčinné a musí se stejně doplňovat posypem inertními materiály. Ve Žďáře musíme na jaře také zametat všechny ulice a na rozdíl od Nového Města to ještě nemáme hotové. Když napadne sníh a je pár stupňů pod nulou, Žďár je plný špinavé rozbředlé břečky, Nové Město vypadá proti tomu jako úhledné horské středisko. To je můj názor, ale věřte, že vím o čem mluvím. Věřím, že u vás zvítězí zdravý rozum. Miloslav Sláma předseda komise rozvoje a životního prostředí, Žďár nad Sázavou

Vložil: Miloslav Sláma (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2012-04-03 21:57:49

Solte silnici číslo 19 a udělejte hlavní tah na Poličku jinudy, než po Masarykové a pak si solte jak chcete.

Jako obyvatel domu těsně přiléhajícího k jednomu z vašich tzv. hlavních tahů, nejsem přiliš nadšený ze solení. Na celé ulici vlivem rychlého tání kanály vůbec nestíhaly brát vodu a veškerá voda se solí odstřikovala od kol projíždějících aut na kolemjdoucí po chodníku a hlavně taky na fasády naši domů. Pokud teda chce město solit ty hlavní tahy, tak proč ne, ale ať se připraví peníze na opravy zničených fasád. Proč máme bejt pořád jen trestaný za to, že bydlíme u hlavnější komunikace? Je mi jasné, že lidem ze zastrčených ulic mimo toto solené pásmo to velmi vyhovuje a je jim to fuk, oni tu opravu fasády platit nebudou a ještě se jim dobře jezdí. Konec konců, jsme v CHKO, tak jak si vůbec dovoluje město solit? Argument, že to má i Žďár je dost chabej :D. Jak jsem mnohokrát říkal, odpoutejeme se konečně z područí Žďáru, okresy už nejsou! Novoměšťáci mají snad vlastní mozek, tak by ho měli začít užívat, ne jen všecko kopírovat od Žďáráků. Pokud teda mám říct jasnou odpověď, tak jelikož jsme v CHKO, tak bych nedovolil solit, snad s vyjímkou devatenáctky. A argument, že teď tam neni štěrk?? Jejda, dyť toho byla plná silnica :D. Nenechte se vysmát.

Vložil: Josef Jinek (registrován/a Nové Město na Moravě  ) 2012-03-31 16:16:13