Modernizace webové prezentace městyse

Příhlášení

Email: Heslo:

Jste zde poprvé? Zaregistrujte se ZDE. Zapomněli jste Vaše heslo?

 
Soubory závěrečné zprávy
Soubory se závěrečnou zprávou nebyly dosud do systému vloženy.

Komentáře
celkem
0

Webové stránky městyse www.okrisky.cz patří mezi nejlepší webové prezentace v oblasti samospráv. Dokládá to mimo jiné i řada úspěchů v soutěži Zlatý erb, kde byly 5x vyhodnoceny jako nejlepší web v kategorii obcí kraje Vysočina a 2x dokonce jako nejlepší obecní web České republiky. Přesto není možné spát na vavřínech, protože svět informačních technologií a internetových aplikací se vyvíjí velmi rychle a stále přichází s novinkami. Ty ovšem nemohou být na webové prezentaci samosprávy samoúčelné, ale musí přinášet užitek a nové služby uživatelům, tedy občanům.

V současné době probíhá modernizace našeho webu s finančním přispěním Fondu Vysočiny v rámci projektu „Moderní web - služba občanům“. Některé nové prvky již na webové stránce najdete: modul „Veřejné zakázky - profil zadavatele a výběrová řízení“ pro přehled o veřejných zakázkách zadávaných městysem, aplikace „Kalendář akcí“ k přehlednému zveřejňování a vyhledávání pozvánek na kulturní, sportovní a společenské akce a také možnost sdílení článků z webu přímo na Facebook.

Další dvě složitější aplikace jsou „ve výrobě“. V prvním případě jde o nový mapový portál, který vedle ortofotomap, historických map, informací z katastru nemovitostí, evidence budov umožní vytvoření technické mapy městyse (vrstvy inženýrských sítí) a dalších podkladů podle potřeb. Mohou to být např. pasparty veřejných prostranství a obecního mobiliáře, chodníků a komunikací, dopravního značení, veřejné zeleně, veřejného osvětlení, hřbitovních míst atd. nebo zajímavostí jako jsou virtuální prohlídky městyse. Druhou novinkou bude verze webu pro mobilní telefony, která umožní rychlejší a uživatelsky komfortnější prohlížení webové stránky pro majitele „chytrých“ telefonů. Jedná se o nejnovější aplikací, jejíž vývoj se právě dokončuje a zatím jsou v ní zkušebně provozovány pouze stránky města Jihlavy. Mezi obcemi tak vlastně půjde o pilotní projekt.

Vedle toho ale existuje řada dalších programů a aplikací, které používají jiná města a obce, některé z nich určitě vhodné i pro Okříšky. Možná také máte připomínky k současné podobě a fungování webové stránky Okříšek a navrhli byste její úpravy nebo rozšíření. Pokud máte nějaké nápady, jak zlepšit fungování okříšského webu, napište nám je, určitě se budeme snažit je využít. Jak už jsme psali v úvodu, webová prezentace je zde především jako služba pro občany!

 

Děkujeme za Váš názor!!


 Otevřeno ke komentování od
 08.08.2012 - 31.10.2012
 
Přílohy

Žádné přílohy nebyly vloženy 
Komentáře
veřejné: 0 | neveřejné: 0
Žádné názory nebyly dosud vloženy