Rekonstrukce a výstavba komunikací a chodníků v okolí škol

Příhlášení

Email: Heslo:

Jste zde poprvé? Zaregistrujte se ZDE. Zapomněli jste Vaše heslo?

 
Soubory závěrečné zprávy
Soubory se závěrečnou zprávou nebyly dosud do systému vloženy.

Komentáře
celkem
0

Připravovaná projektová dokumentace se týká ulic J. A. Komenského, U Stadionu a V Zahradách, vzhledem k velkému rozsahu a finančním nákladům zahrnuje 7 dílčích projektů, které se budou realizovat postupně podle možností městyse. Jedná se o následující etapy:

Všechny etapy zahrnuje koordinační situace - ke stažení zde.

Podstatnou změnou proti současnému stavu, vedle nových povrchů, bude realizace řady opatření ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a především bezpečnosti chodců. Nejvýznamnější jsou před oběma školami, kde je velký pohyb dětí, ale nutná budou i na dalších místech, protože na křižovatkách nevyhovují rozhledové poměry současné legislativě pro komunikace s rychlostí 50 km/h. Tím pádem bude podmínkou rekonstrukce ze strany dopravního inspektorátu zařazení celé lokality do zóny „30“, což je i v souladu s výsledky ankety „Okříšky 2013“.

Mezi opatření ke zpomalení projíždějících vozidel a dodržování třicetikilometrové rychlosti patří zpomalovací retardéry na vjezdu do lokality z ulic Nádražní a Masarykova, zvýšené plochy křižovatek a také nová parkovací místa a parkovací pruhy. Vznikne tak 50 parkovacích stání na ploše za stadionem, 48 stání u bytových domů U Stadionu, 23 stání před a za bytovými domy na ulici J. A. Komenského. Vedle rekonstrukce stávajících chodníků budou postavené nové na druhé straně ulice V Zahradách mezi křižovatkami s Nádražní aj. A. Komenského, na ulici U Stadionu od Masarykovy k hřišti a některé další kratší úseky na místech, kde doposud chybí. Zpevnění povrchů na přístupových komunikacích se dočkají majitelé garáží U Stadionu a také za bytovým domem naproti mateřské škole. Prodloužení ulice V Zahradách včetně chodníků umožní do budoucna novou výstavbu rodinných domů a propojení ke stadionu rozloží zatížení mezi jednotlivé ulice.

Zajímá nás, jak se na připravovaný projekt díváte a zda ho považujete za potřebný. Pokud ano, které etapy by se měly dělat nejprve? Stejně tak nás zajímá, jak hodnotíte navrhovaná opatření ke zpomalení dopravy, přispějí ke zvýšení bezpečnosti chodců a dětí nebo by jich mělo být více? A považujete za dostatečný počet plánovaných parkovacích míst? Napište nám své připomínky včetně jejich zdůvodnění.

Děkujeme za Váš názor!


 Otevřeno ke komentování od
 17.01.2015 - 27.01.2015
 
Přílohy

Žádné přílohy nebyly vloženy 
Komentáře
veřejné: 0 | neveřejné: 0
Žádné názory nebyly dosud vloženy