Participativní rozpočtování - návrhy témat

Příhlášení

Email: Heslo:

Jste zde poprvé? Zaregistrujte se ZDE. Zapomněli jste Vaše heslo?

 
Soubory závěrečné zprávy
Soubory se závěrečnou zprávou nebyly dosud do systému vloženy.

Komentáře
celkem
1

Participativní rozpočtování je procesem přímé demokracie, v rámci kterého mohou obyvatelé městyse diskutovat a rozhodovat o využití části rozpočtu městyse. Jde o nástroj zapojení veřejnosti do procesu rozhodování formou návrhu konkrétních projektů, diskuze o nich a výběru nejdůležitějších, které potom samospráva bude realizovat.

Vzhledem k tomu, že jde o první pokus, je na participativní rozpočtování vyčleněná částka 200 000,- Kč a mělo by se tedy vybírat z menších projektů řádově v hodnotě desítek tisíc. Rada městyse vybrala na svém jednání několik vhodných akcí, vycházejících z připomínek občanů:

Budeme rádi, když je posoudíte a okomentujete, především však přivítáme další návrhy. Po skončení připomínkování budeme sumarizovat výsledky a předložíme je k veřejné diskuzi a následnému výběru.

Děkujeme za Váš názor!


 Otevřeno ke komentování od
 19.01.2016 - 12.02.2016
 
Přílohy

Žádné přílohy nebyly vloženy 
Komentáře
veřejné: 1 | neveřejné: 0

Molo u rybníka Pilný

Vážení,je potěšující, že chcete, alespoň orientačně znát názor občanů na využití části finančních prostředků na investiční akce v letošním roce. Pokud se týká mola pro vstup do vody, není to špatný nápad a určitě to ocení starší občané a maminky s malými dětmi. Škoda, že se autoří zbudovaného chodníku u rybníku Pilný nezeptali těch, kteří tam chodí a tráví více času s dětmi. Chodník je sice hezky udělaný, ale zlikvidoval část využívané travnaté plochy a určitě šel umístit jinam a plnil by lépe svůj účel. Možná by občany také zajímalo, jaká částka v Kč na tento chodník byla vynaložena. Chodníky téměř po celých okříškách by chtěly opravit, ale je třeba brát v úvahu i jejich využití a návaznosti na přechody pro chodce. Přeji hezký den

Vložil: Stanislav Pečta (registrován/a Okříšky  ) 2016-01-23 16:36:46