Náměty pro nový územní plán městyse

Příhlášení

Email: Heslo:

Jste zde poprvé? Zaregistrujte se ZDE. Zapomněli jste Vaše heslo?

 
Soubory závěrečné zprávy
Soubory se závěrečnou zprávou nebyly dosud do systému vloženy.

Komentáře
celkem
3

Stavební zákon ukládá obcím povinnost připravit a schválit do konce roku 2015 nové územní plány. I když se může zdát, že jde o hodně vzdálený termín, ve skutečnosti je nejvyšší čast začít s přípravou. Celý proces pořízení nového územního plánu má několik etap, jejichž připomínkování, projednání a schválení dohromady může trvat několik roků, jak víme ze zkušeností získaných při schvalování stávajícího územního plánu.

 

Rada městyse proto rozhodla zahájit veřejnou diskuzi o novém územním plánu, v níž by občané mohli podávat své návrhy na úpravy a změny územního plánu, doporučovat nové záležitosti k řešení nebo naopak navrhovat vyřazení již překonaných záležitostí. Tradičně hlavním tématem bude zcela jistě řešení dopravy v městysi, tématem k diskuzi ale je také podoba centra městyse, místa pro bytovou výstavbu, sportoviště a rekreační areál, životní prostředí, využití chátrajícího majetku městyse a z vašich připomínek určitě vyplynou i další. Na základě takto získaných názorů veřejnosti potom bude připraveno zadání nového územního plánu Okříšek.

 

Nebojte se napsat jakýkoliv nápad, i ve zdánlivě neuskutečnitelných myšlenkách se dá najít reálný základ pro diskuzi a hledání vhodného řešení. Věříme, že se Vašich připomínek a návrhů sejde co nejvíce, protože územní plán je jedním ze základních kamenů budoucího rozvoje Okříšek. Zároveň s územním plánem chceme připravovat i strategický plán rozvoje městyse, oba dokumenty by měly být v souladu a vzájemně se doplňovat. Z toho plyne, že Vaše návrhy mohou být využité i pro přípravu strategického plánu a o to jsou cennější.

 

V přílohách najdete jako inspiraci odkazy na elektronickou podobu stávajícího územního plánu a platnou obecně závaznou vyhlášku č. 2/2000 o územním plánu.

 

Děkujeme za Váš názor!


 Otevřeno ke komentování od
 11.10.2011 - 15.01.2012
 
Přílohy 
Komentáře
veřejné: 3 | neveřejné: 0

Několik návrhů

1/ kruhový objezd místo křižovatky uprostřed Okříšek 2/ více parkovacích míst u obchodů 3/ pozemky pro rodinné domky 4/ nějaké slušné kulturní zařízení, to co je teď je hrozný! 5/ pořádné koupaliště!!! 6/ hezčí stromy okolo silnic /hlavně na Nádražní/ 7/ ještě jedno hřiště pro děti a hlavně už konečně 8/ OBCHVAT OKŘÍŠEK!!!

Vložil: Martin (registrován/a Okříšky  ) 2011-10-27 22:30:43

územní plán Okříšky

Místa pro výstavbu RD by bylo výhodné využít lokality Žlibka (sp. s OU Petrovice)a pozemky Pode vsí. Malou tržnici by bylo nevhodnější umístit k autobusovému nádraží s využitím stávajícího objektu čekárny pro zázemí

Vložil: Stanislav Pečta (registrován/a Okříšky  ) 2011-10-13 16:59:47

Územní plán

Navrhuji umístit malou tržnici se zázemím pro trhovce mezi autobusovou zastávku a novinový stánek, jako je to třeba v Jemnici. Místa pro stavbu rodinných domů v podevsi.

Vložil: Karel Dokulil (registrován/a Okříšky  ) 2011-10-12 00:00:43