Priority do Programu výstavby 2012

Příhlášení

Email: Heslo:

Jste zde poprvé? Zaregistrujte se ZDE. Zapomněli jste Vaše heslo?

 
Soubory závěrečné zprávy
Soubory se závěrečnou zprávou nebyly dosud do systému vloženy.

Komentáře
celkem
4
Zastupitelstvo městyse tradičně schvaluje rozpočet městyse na další rok v prosinci s tím, že součástí rozpočtu jsou pouze provozní výdaje a zbývající finanční prostředky jsou součástí rezervy. Z té se potom v průběhu roku rozdělují prostřednictvím programu výstavby na investice, opravy a další stavební jiné akce.

 

I v příštím roce budou finanční prostředky městyse velmi omezené (jednak kvůli splácení úvěru na rekonstrukci části kanalizace a jednak díky špatné ekonomické situaci a sníženému výběru daní, s čimž souvisí i nespravedlivě nastavené rozpočtové určení daní, na které Okříšky výrazně doplácejí), o to důležitější je, aby zastupitelé vybrali do programu výstavby ty nejpotřebnější akce. Při svém rozhodování by se měli řídit i názory vás, občanů.

 

V příloze najdete zásobník, ve kterém je v tuto chvíli navrženo 71 investičních záměrů, oprav či rekonstrukcí a projektových dokumentací. Některé z nich mají již nyní vysokou prioritu z důvodů přesunu z programu výstavby 2011 (výstavba kolumbária na hřbitově, přechod u DPS, sítě pro RD na Jihlavské, parkoviště u základní školy), navázání na letošní akce (nátěry sloupů veřejného osvětlení, pokračování rekonstrukce osvětlení v ZŠ), nezbytnosti pro provoz (opravy ČOV, nákup nové sekačky na trávu), závazků z minulých období (veřejné osvětlení v Boroví) nebo získaných dotací (komunitní kompostárna, mobiliář městyse).

 

Zajímá nás, které z předložených akcí byste preferovali vy – samozřejmě přiměřeně k možnostem rozpočtu na příští rok, tzn. v částce cca 2-3 miliony korun. Pokud vás seznam neuspokojí a považujete za důležité i jiné akce, rádi je po vašem návrhu do zásobníku doplníme.

 

Děkujeme za Váš názor!


 Otevřeno ke komentování od
 27.12.2011 - 10.02.2012
 
Přílohy

Zásobník akcí pro program výstavby71 investičních záměrů, oprav či rekonstrukcí a projektových dokumentací 
Komentáře
veřejné: 3 | neveřejné: 1

Priority do Programu výstavby 2012

Veškeré uvedené akce v zásobníku jsou potřebné, ale není v silách městyse vše splnit. Dle mého názoru, by bylo třeba upřednostnit chodník do cihelny a Frenkiše a pak přechody pro chodce u DPS

Vložil: Stanislav Pečta (registrován/a Okříšky  ) 2012-01-18 17:21:15

To vám nezávidím

Těžké vybírat z tolika potřebných věcí. Určitě byste měli dělat věci pro děti, dětská hřiště, přechody přes státní silnice, ten radar před policií je moc dobrý! A potom chodníky, kdyby byly všechny jako ten před Bílým, to by se nám líbilo. Držím palce ať se daří!

Vložil: Marcela R. (registrován/a Okříšky  ) 2012-01-17 11:42:35

Nikdo nediskutuje????

Divím se, že tady nejsou žádné návrhy! Akcí je hodně ale na všechno určitě nebude, tak bych navrhoval: 1/ silnice a chodníky a světla v Boroví 2/ hřiště pro školu 3/ auto s cistenou pro hasiče 4/ rekonstrukce hasičárny, ta je hrozná 5/ chodníky a přechody /co nejvíc/ 6/ určitě taky radar u školy Nenašel jsem v seznamu kruhák, proč?

Vložil: Martin (registrován/a Okříšky  ) 2012-01-14 13:19:51